Moduły edukacyjne


W ramach realizacji projektu udało się uzupełnić i zoptymalizować istniejącą wystawę w Domu Parku Narodowego w Criewen. Poprawiono – względnie dodano – pięć następujących modułów:

Kącik dla dzieci

Różnorodność biologiczna (nowe)

fot. H.-J. Wilke

Bezbarierowość (nowe)

Trasa zwiedzania z audioprzewodnikiem obejmująca 30 urządzeń końcowych/terminali, pozwalająca również osobom niewidzącym i niedowidzącym na zapoznanie się z wystawą.

fot. Heike Flemming

Turystyka szkolna (nowe)

Arkusze robocze bądź wskazówki zawierające każdorazowo dwie trasy odkrywcze na każdą z czterech pór roku do samodzielnego korzystania przez nauczycieli i rodziców. Wycieczki odkrywcze odbywają się w bliskim otoczeniu Centrum Parku Przyrodniczego w Criewen.

Terminal informacyjny (nowe)

Pozwalający na indywidualne zaplanowanie wycieczek z możliwością wydrukowania tras i przeanalizowania ich następnie. W ten sposób turysta może przygotować – w oparciu o informacje i wskazówki – trasę swoich wędrówek, przygody na łonie natury czy też krótsze wypady odkrywcze. Przy terminalu informacyjnym uzyskamy ponadto informacje i wskazówki dotyczące:

  • obszaru przyrodniego Dolina Dolnej Odry
  • niemieckiego Parku Narodowego Dolina Dolnej Odry oraz polskiego Parku Krajobrazowego Dolina Dolnej Odry i Cedyńskiego Parku Krajobrazowego polskich i niemieckich obszarów NATURA 2000 w Dolinie Dolnej Odry
  • szlaków turystycznych oraz atrakcji turystycznych w polskim i niemieckim regionie
  • europejskiej sieci NATURA 2000 oraz innych europejskich i międzynarodowych sieci i związków ochrony przyrody (światowa idea ochrony przyrody)
  • listy z dalszymi linkami
  • możliwych atrakcji przyrodniczych

Drugi terminal informacyjny znajduje się w nowo utworzonym „Domu NATURA 2000”. Dojście do obu z nich jest bezbarierowe. Dzięki bezprzewodowej sieci lokalnej (WLAN) punkt informacyjny zapewnia też podróżnym z laptopem dostęp do internetu.