Sklepik parku narodowego i punkt informacyjny


Zwiedzanie Doliny Dolnej Odry warto rozpocząć od punktu informacyjnego. Turysta może tu uzyskać informacje o obszarach chronionych w Dolinie Dolnej Odry, regionie i jego ofertach turystycznych oraz uwarunkowaniach obszaru przyrodniczego.

Dzięki terminalowi informacyjnemu istnieje możliwość indywidualnego zaplanowania wycieczek, wydrukowania tras i przeanalizowania ich następnie. W ten sposób turysta może przygotować – w oparciu o informacje i wskazówki – trasę swoich wędrówek, przygody na łonie natury czy też krótsze wycieczki odkrywcze. Przy terminalu informacyjnym uzyskamy też informacje i wskazówki dotyczące:

  • obszaru przyrodniczego Dolina Dolnej Odry
  • niemieckiego Parku Narodowego Dolina Dolnej Odry oraz polskiego Parku Krajobrazowego Dolina Dolnej Odry i Cedyńskiego Parku Krajobrazowego
  • niemieckich i polskich obszarów NATURA 2000 położonych na terenie Doliny Dolnej Odry
  • szlaków turystycznych oraz atrakcji turystycznych w polskim i niemieckim regionie
  • europejskiej sieci NATURA 2000 oraz innych europejskich i międzynarodowych sieci i związków ochrony przyrody (światowa idea ochrony przyrody)
  • listy z dalszymi linkami
  • możliwych atrakcji przyrodniczych
  • własnych krótkich wypadów odkrywczych w terenie z uwzględnieniem przepisów obowiązujących na obszarach chronionych

Drugi terminal informacyjny mieści się w holu Domu Parku Narodowego. Dojście do obu z nich jest bezbarierowe. Dzięki bezprzewodowej sieci lokalnej (WLAN) punkt informacyjny zapewnia również podróżnym z laptopem dostęp do internetu.

Serwis turystyczny punktu informacyjnego obejmuje ponadto bibliotekę dzienną z literaturą specjalistyczną w języku polskim i niemieckim. Istnieje też możliwość wypożyczenia sprzętu outdoorowego oraz urządzeń wykorzystywanych w zakresie edukacji przyrodniczej.

W skład punktu informacyjnego wchodzi sklepik parku narodowego, który dzięki szerokiemu asortymentowi nawiązującemu bezpośrednio do obszarów chronionych w Dolinie Dolnej Odry oraz uwzględnieniu wyrobów regionalnych zwiększa atrakcyjność dla turystów.